Jump to content
~ REGISTRUJ SE NA NAŠ FORUM ~ Read more... ×
Sign in to follow this  
Guest Rick Grimes

| TUTORIAL | Koja je Uloga FBI Agenta.

Recommended Posts

Guest Rick Grimes
Posted (edited)

Federal Bureau of Investigation

ULOGA FBI AGENTA.

Ovako pre svega ovo pišem iz razloga pošto sam primetio da pojedini članovi RPaju neke radnje za koje su dužni PD/SD.

Za početak najbolje bi bilo da naučimo šta nije uloga FBI agenta:

• Agent ne treba da privodi civile zbog saobraćajnih prekršaja to je posao PD/SD.
  • Agent ne treba da privodi civile zbog sitnih kradji(male sume novca,automobila,pljačkanje kući/stanova).
  • Agent ne treba da zaustavlja civile u saobraćaju i da im traži lična dokumenta to je posao PD/SD(Ovo važi ukoliko agent radi na svoju ruku).

Istakao sam sam stvari koje najviše vidjam da FBI agenti rade pogrešno.

Uloga FBI agenta:

• Redovno nadgledanje rizičnih teritorija radi nacionalne bezbednosti.
  • Razrešavanje trenutno aktivnih slučajeva.
  • Razotkrivanje novih kriminalnih grupa,terorista,induvidualaca koji mogu ugroziti nacionalnu bezbednost.
  • Suzbijanje droge i ostalih ilegalnih stvari.
  • Rešavanje tajnih zadataka dobijenih od FBI Administracije.(Uglavnom važi za Specijalne Agente, ali ima izuzetaka ukoliko se Agent ističe.)

Kako izvršiti date aktivnosti odozgo?

Jednostavno posmatrate mesto(East Los Santos uglavnom) na kojem su redovna ilegalna dešavanja(pucnjave,tuce,dilovanje,pljacke...).

Kako posmatrati?

Kako suzbiti prodaju ilegalnih supstanci?

Kako razotkriti nove kriminalne grupe?

Imate više opcija nabrojaću par:

• Otići kao civil na datu lokaciju, uklopiti se uz okolinu i izvući što više informacija. Ovu opciju nikako na svoju ruku, samo uz dozvolu. Pomoću ove opcije dobićete više informacija zbog komunikacije sa okolinom. Sa druge strane mogućnost velikog rizika po sopstveni život.
  • Posmatrati dešavanja iz daljine i prikupljanje fotografija na kojim se mogu uočiti ilegalne aktivnosti.
  • Praćenje sumnjivih lica koji su već poznati FBI agenciji zbog krivičnih dela. Praćenje je jako korisno pošto vas uvek može dovesti do zanimljiv i korisnih saznanja. Ukoliko ste običan Agent ne smete otići sami u praćenje, samo uz prisustvo jednog ili više kolega, radi vaše bezbednosti. Dok sa druge strane Specijalni Agent ima privilegije da sam izvrši praćenje.
  • Sklopiti dogovor sa dilerom oko primopredaje ilegalnih supstanci. Ovu opciju radite u civilnom odelu i minimalno 2 Agenta.Nadjete se na dogovoreno mesto sa dilerom, dok su kolege u blizini i čekaju vaš znak za akciju. Znak može biti neki pokret ruke ili slično(/ame se češe po glavi, signalizirajuci kolegama da krenu.). Na kraju te akcije privodite dilera/osumljičenog i zaplenjujete ilegalne supstance. Lokacija mora biti izolovanija i nikako unutar nekog enterijera.

Edited by Rick Grimes

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this